Wspinanie to forma aktywności którą dzieci uwielbiają. Aby w bezpieczny i atrakcyjny sposób to wykorzystać, należy bliżej przyjrzeć się domowej i ogrodowej ściance wspinaczkowej dla dzieci. Nie tylko poprawia ona sprawność fizyczną całego ciała, ale jest przede wszystkim źródłem wielkiej radości. W towarzystwie siatki do wspinania, trapezu gimnastycznego i innych elementów domowego placu zabaw sprawi, że twoja pociecha nie będzie chciała spędzać wolnego czasu w inny sposób! Pytanie brzmi, czy ścianka wspinaczkowa dla dzieci powinna znajdować się w pokoju czy w ogrodzie? Wyjaśniamy różnicę.

Spis treści:

  • Cechy domowej ścianki wspinaczkowej
  • Cechy ogrodowej ścianki wspinaczkowej
  • Zalety ścianki wspinaczkowej dla dzieci

We wpisie przeczytasz, czym charakteryzują się domowe ścianki oraz czym różnią się od ścianek ogrodowych. Dowiesz się także, jakie są główne zalety ścianek wspinaczkowych dla dzieci.

Cechy domowej ścianki wspinaczkowej

Domowa ścianka wspinaczkowa, to idealna alternatywa dla placu zabaw. Nadaje się ona dla aktywnych dzieci, które lubią wyzwania oraz dla nieco bardziej nieśmiałych dzieci, które nie czują się dobrze w dyscyplinach wymagających rywalizacji. Domowa ścianka pomoże dziecku oswoić się z aktywnością fizyczną w przyjaznym, znajomym otoczeniu i nauczy wytrwałości w dążeniu do celu. Domowe ścianki wspinaczkowe występują w wielu kolorach oraz rozmiarach, aby można je było idealnie dopasować do pokoju dziecka. Na ściankę wspinaczkową znajdzie się miejsce nawet w niewielkich wymiarów pokoju. Ścianki można z czasem powiększać, dokupując jej kolejne elementy. Ściankę zamontowaną w pokoju dziecka, można użytkować przez okres całego roku. 

Cechy ogrodowej ścianki wspinaczkowej

Przewagą ścianki ogrodowej nad ścianką domową, jest z pewnością rozmiar. Zamontowana w ogrodzie ścianka, może być bardziej rozbudowana i osiągać większe rozmiary. Na takiej ściance, pociecha może wspinać się razem z przyjaciółmi i zacieśniać więzi z innymi dziećmi. Nic tak nie łączy dzieci jak wspólna zabawa. Ścianka wspinaczkowa w ogrodzie, daje większe możliwości stopniowania trudności ścieżek. Więcej miejsca, pozwala na budowę tras o różnych stopniach trudności. Należy pamiętać, o prawidłowym zabezpieczeniu ścianki przed działaniem warunków atmosferycznych. Narażona na promieniowanie słoneczne i opady konstrukcja, musi cechować się wytrzymałością i najlepszą jakością wykonania. Wtedy możemy mieć pewność, że będzie nam służyła latami. 

Zalety ścianki wspinaczkowej dla dzieci

Do najważniejszych zalet wynikających z posiadania ścianki wspinaczkowej, należy jej ogólnorozwojowy charakter. Wspinaczka wzmacnia organizm, wpływa na zwinność i ogólną kondycję dziecka. Pomaga spożytkować nadmiar energii, uczy panowania i kontroli nad własnym ciałem. Dziecko wspina się we własnym tempie, ucząc się wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu. Jest to zabawa idealna dla dzieci, które mają problemy z koncentracją i skupieniem uwagi. Uczy także zaufania do innych ludzi oraz daje chwile spędzone na wspólnym przeżywaniu zabawy. Ściankę wspinaczkową można zrobić w pokoju bez większego problemu

Z pewnością jeśli ścianka wspinaczkowa znajduje się w ogrodzie,  można rozbudować ją o plac zabaw oraz drabinki gimnastyczne. Co sprawi pociechom nie tylko wiele radości ale pozwoli jeszcze aktywniej spędzać czas na świeżym powietrzu.

Wile osób zastanawia się czy ścianka wspinaczkowa dla dzieci jest warta zakupu. Oczywiście, że tak. Jest to nie tylko dodatkowa atrakcja dla dziecka, ale poprawia także motorykę całego ciała i ogólną sprawność i wytrzymałość. Ścianka wspinaczkowa dla dzieci – czy warto? Oczywiście, ze tak. To nie tylko poprawa motoryki pociech ale również ekscytująca zabawa i wyzwanie.

Przeczytaj jaką drabinkę gimnastyczną wybrać.

 

Może zainteresuj Cię również: