Siłownie zewnętrzne

Siłownia na powietrzu

Doskonałą alternatywą dla klasycznej siłowni jest siłownia zewnętrzna. Tego rodzaju siłownie plenerowe są ogólnodostępne i nie musisz kupować karnetu, aby z nich korzystać. Dzięki temu nie tylko oszczędzasz, ale także możesz dbać o swoją sylwetkę, oddychając świeżym powietrzem. Siłownia pod chmurką to coraz częściej spotykane rozwiązanie na osiedlach. Warto docenić tego rodzaju ćwiczenia, gdyż siłownia na powietrzu wyposażona jest w wiele maszyn, które znajdziemy właśnie w pomieszczeniach typu kluby fitness czy siłownie. Trening na świeżym powietrzu ma zdecydowanie sporo więcej zalet. To dobre rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Przeważnie w komercyjnych siłowniach masz do czynienia z klimatyzacją, która pracuje zbyt mocno lub zbyt słabo, albo z nieprzyjemnym zapachem. Siłownia na dworze to zupełnie inny poziom ćwiczeń. Nie ograniczsz się tam jedynie do treningu siłowego. Naprzemiennie z ćwiczeniami siłowymi możesz biegać, jeździć na rowerze. Jeśli dodatkowo dodasz do tego trening na siłowni zewnętrznej, urozmaicisz swój wolny czas i osiągniesz pożądane efekty.

W naszej ofercie znajduje się wysokiej klasy sprzęt na siłownie zewnętrzne. Bez wątpienia warto w niego zainwestować, gdyż przyjemny wiatr, śpiew ptaków, ciekawe widoki to sporo zalet treningów na świeżym powietrzu. Warunkiem udanego treningu jest w zasadzie jedynie dobra pogoda. A dodatkową korzyścią, jaką posiada siłownia na dworze, jest zwiększona synteza witaminy D. Będziesz ją czerpać naturalnie dzięki słońcu.

Siłownia pod chmurką

Jeśli nie lubisz biegania, wspinaczki górskiej, pływania czy jazdy na rowerze, siłownia zewnętrzna może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jeśli planujesz rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną, strzałem w dziesiątkę będzie siłownia plenerowa. Nie musisz wydawać ani grosza, a przekonasz się czy takie treningi są dla Ciebie. Poprawisz swoją sprawność i kondycję. Dodatkowy atut to oczywiście zaoszczędzone pieniądze, które musiałbyś wydać na karnet w klasycznej siłowni. Trening na świeżym powietrzu to rozwiązanie dla każdego. Jeśli chcesz zacząć uprawiać sport, zdecyduj się na siłownie plenerowe.

Siłownia plenerowa

Maszyny na siłowni plenerowej są w dużej mierze nastawione na treningi z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. W większości przypadków nie ma możliwości zmiany obciążenia. Nie oznacza to jednak, że trening nie będzie efektywny. Wręcz przeciwnie, masz do wyboru całe mnóstwo ćwiczeń i możesz uniknąć często przytrafiających się kontuzji przy ćwiczeniach z obciążeniem mechanicznym. Jakie sprzęty znajdziesz na siłowni plenerowej? Przeważnie jest to orbitrek, który przypomina ten, jaki można znaleźć w klasycznej siłowni, wyciąg górny, czyli urządzenie przeznaczone do ściągania drążka do siebie, wioślarz, stepper, twister, maszyna do wyciskania siedząc, różnorodne drążki, drabinki. Decydując się na trening na siłowni plenerowej, możemy rozpocząć od prostych ćwiczeń lub wykorzystać własną kreatywność i próbować ćwiczyć z wykorzystaniem własnej masy ciała. Bez wątpienia siłownia na świeżym powietrzu to ogrom atutów i warto zdecydować się na tego rodzaju treningi, gdy rozpoczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną.

Jeśli jednak uważasz, że siłownia w plenerze nie jest tym czego szukasz, warto pomyśleć o gimnastyce. Dodatkowo dla wygody i bezpieczeństwa wykorzystać materac gimnastyczny.

Dowiedz się jak o niego dbać !

Jak zacząć trenować street workout?

 

Polecane wpisy na blogu:

Nie znaleziono produktów, których szukasz.