Ścianka wspinaczkowa, to świetna alternatywa dla publicznego placu zabaw. W czasach wymuszonej izolacji, świetnym pomysłem jest zapewnienie aktywności dziecku w domowych warunkach. Wolny czas dziecka będzie wypełniony wartościową, aktywną zabawą, zamiast biernym spędzaniem czasu przed komputerem czy telewizorem. Ścianka jest bezpiecznym i niezwykle atrakcyjnym sposobem aktywności fizycznej, którą na pewno twoje dziecko polubi. Dla kogo jest przeznaczona ścianka wspinaczkowa w domu? Jakie płyną z niej korzyści? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Ścianka wspinaczkowa w domu – dla kogo?
  • Jak zrobić ściankę wspinaczkową w domu?
  • Jakie korzyści płyną ze ścianki wspinaczkowej?

We wpisie, przeczytasz dla jakiego dziecka jest odpowiednia ścianka wspinaczkowa, jak wykonać taką ściankę oraz jakie płyną korzyści z posiadania ścianki wspinaczkowej w domu.

Ścianka wspinaczkowa w domu – dla kogo?

Domowa ścianka wspinaczkowa świetnie sprawdzi się dla dzieci aktywnych i energicznych, które mają mnóstwo niespożytkowanej energii. Będą mogły ukierunkować ją w zdrowy sposób, rozwijać przy tym sprawność całego organizmu. Ścianka wspinaczkowa w domu, nadaje się także świetnie dla dzieci bardziej wycofanych, które nie lubią rywalizacji i są nieśmiałe. Domowa ścianka zwiększy ich komfort psychiczny, zachęci do zabawy i pomoże kształtować zdrową rywalizację. To świetna alternatywa dla drabinek na placu zabaw. Przed zakupem ścianki, warto zabrać dziecko na ściankę wspinaczkową, aby mogło ono zobaczyć na czym taka aktywność polega i czy mu odpowiada.

Jak zrobić ściankę wspinaczkową w domu?

Aby zamontować ściankę wspinaczkową w pokoju dziecka, należy zaopatrzyć się w produkty najlepszej jakości. Sprawdzone marki gwarantują bezpieczeństwo ich użytkowania oraz najwyższy standard wykonania. Ścianka przeznaczona dla dzieci, powinna spełniać normy bezpieczeństwa oraz być odpowiednio zaprojektowana. W naszej ofercie znajdą państwo sprawdzone i najwyższej jakości produkty. Ścianki występują w różnych wariantach kolorystycznych, aby było łatwiej dopasować je do wystroju wnętrza pokoju oraz gustu pociechy. Ścianki posiadają kolorowe elementy do wspinania, które przyciągają wzrok dziecka i urozmaicają zabawę. Ścianka zajmuje niewiele miejsca i można ją z czasem rozbudowywać, dokupując kolejne moduły. 

Jakie korzyści płyną ze ścianki wspinaczkowej?

Domowy plac zabaw ucieszy każde aktywne dziecko. Wyposażenie pokoju dziecięcego w ściankę wspinaczkową to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Wspinaczka pomaga pokonywać własne ograniczenia, pozbywać się lęku, budować wytrwałe dążenie do celu. Będzie odbywało się to stopniowo, w bezpiecznym i znajomym otoczeniu. Jedną z najważniejszych zalet ćwiczeń na ściance, jest korzystny wpływ na zdrowie i sylwetkę dziecka. Wspinaczka wzmacnia organizm, ćwiczy mięśnie, równowagę oraz stabilny chwyt. Poprawia wydolność układu krwionośnego oraz kostnego dziecka. Jeżeli twoja pociecha zmaga się z dodatkowymi kilogramami, aktywność na ściance z pewnością pomoże się ich pozbyć. Wspinaczka to także dobre ćwiczenie samodyscypliny i wytrwałości w dążeniu do celu.