Wspinaczka to sport coraz bardziej znany i doceniany przez klientów. W dużych miastach powstaje coraz więcej obiektów wspinaczkowych, które gromadzą amatorów tego nietypowego sposobu na wzmocnienie sylwetki. Wspinaczka to aktywność przeznaczona nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Dzięki specjalnie zaprojektowanym produktom dostępnym w naszej ofercie, możesz mieć swoją prywatną ściankę wspinaczkową. Domowa ścianka wspinaczkowa to świetne rozwiązanie na wprowadzenie ogólnorozwojowej aktywności do swojej codziennej rutyny. Jakie są fakty i mity dotyczące domowej ścianki wspinaczkowej?

Spis treści:

  • Fakty i mity na temat wspinaczki
  • Fakty i mity na temat domowych ścianek wspinaczkowych

We wpisie dowiesz się, jakie są popularne mity na temat praktykowania wspinaczki oraz domowych ścianek wspinaczkowych.

Fakty i mity na temat wspinaczki

Mit: Silne ręce są niezbędne do rozpoczęcia wspinaczki. Powszechne jest przekonanie, że do praktykowania wspinaczki na ściance wspinaczkowej, niezbędne są silne ramiona i to właśnie one są najbardziej aktywne podczas wspinania. Jest to błędne stwierdzenie, bowiem wspinaczka odpowiada za pracę mięśni praktycznie całej sylwetki! Wspinanie oparte jest przede wszystkim na wzmożonej pracy nóg, dzięki którym wspinająca się osoba, może poruszać się po pionie. Ręce służą głównie do stabilizacji ruchów i pomagają utrzymać się na ściance.

Fakt: Wspinaczka na ściance może zastąpić ćwiczenia na siłowni. Wspinanie na ściance jest bardzo dobrym ćwiczeniem ogólnorozwojowym, podobnie jak pływanie na basenie czy treningi na siłowni. To wciągająca forma aktywności, która pozwala na ćwiczenie między innymi mięśni nóg, grzbietu, ramion, pośladków i brzucha. Jeżeli powtarzanie serii ćwiczeń na siłowni nie sprawia ci przyjemności i jest dla ciebie monotonne, powinieneś spróbować wspinaczki! To sport, który nie tylko rzeźbi całe ciało, ale także rozbudowuje mięśnie i zwiększa jego gibkość.

Mit: Wspinaczka jest sportem ekstremalnym. Nie jest to prawdą, ponieważ wspinaczka, to sport bezpieczny i dostępny dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Nie trzeba być wyjątkowo wysportowanym i umięśnionym, aby rozpocząć przygodę ze wspinaczką – potrzebne wzmocnienie mięśni, pojawi się z czasem. Wspinaczkę zaczynamy od mniej zaawansowanego poziomu trudności, który zwiększa się wraz z częstotliwością treningów. Wspinaczka to jeden z najbezpieczniejszych sportów – co nie oznacza, że ryzyko kontuzji nie istnieje.

Fakty i mity na temat domowych ścianek wspinaczkowych

Mit: Domowa ścianka wspinaczkowa zajmuje dużo miejsca. Jest to mit. Kompaktowe wymiary ścianek wspinaczkowych dostępnych w naszej ofercie, sprawiają, że można ją zamontować nawet w pomieszczeniu o niewielkich wymiarach. Ścianki wspinaczkowe składają się z modułów, które można ze sobą łączyć, w dowolnej wielkości płaszczyznę do wspinania. To od ciebie zależy, jak bardzo rozbudowana będzie twoja ścianka wspinaczkowa. W każdym momencie istnieje możliwość zakupu dodatkowych elementów domowej ścianki wspinaczkowej. Ściankę możesz zamontować zarówno w domowej siłowni, w swojej sypialni, jak i w pokoju dziecięcym.

Fakt: Domowa ścianka wspinaczkowa wpływa na koncentrację. To prawda, ponieważ wspinaczka wymaga systematycznej oceny każdego wykonywanego ruchu, pozwala skupić się na aktualnie wykonywanej czynności, bez zbędnego błądzenia myślami. Domowa ścianka wspinaczkowa pozwala pozbyć się stresu nagromadzonego w ciągu dnia i jest źródłem dopaminy, czyli hormonu szczęścia. Częste wspinanie się pozwala lepiej analizować sytuację i koncentrowanie się na osiąganiu celu, co ma przełożenie na życie codzienne.

Mit: Domowa ścianka wspinaczkowa nie nadaje się dla dzieci. To oczywiście nieprawda! Domowa ścianka wspinaczkowa jest świetną alternatywą dla placu zabaw i pozwala na aktywne spędzanie czasu pod stałą opieką rodzica. Ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecka będzie źródłem świetnej zabawy która jednocześnie będzie miała pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję naszego dziecka. Ścianka wspinaczkowa to dla naszej pociechy nie tylko możliwość rozwoju mięśni grzbietu, nóg i rąk, ale także na pokonywanie własnych słabości. Wspinaczka uczy dziecko systematycznej aktywności fizycznej i pomaga pracować nad koncentracją.

 

 

Polecane wpisy na blogu: