Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla młodego, rozwijającego się organizmu. Zdarza się, że w natłoku obowiązków i spraw codziennych, zadbanie o kondycję swojego dziecka może zejść na drugi plan. Warto zastanowić się w jaki sposób zachęcić dziecko do regularnych ćwiczeń, tak aby były one przyjemnością – nie kolejnym przykrym obowiązkiem. Niezdrowy tryb życia związany z częstym przebywaniem w domu, spędzaniem czasu na komputerze czy ze smartfonem w ręce, nie pozostaje obojętny dla zdrowia fizycznego i psychicznego naszych dzieci. Rozwiązaniem problemów wzmożonej aktywności fizycznej, okazuje się domowa drabinka gimnastyczna. W jaki sposób drabinka gimnastyczna zachęca dziecko do ruchu? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Dlaczego dzieci są mniej aktywne?
  • Daj dziecku dobry przykład!
  • Jak ćwiczenia na drabince gimnastycznej wpływają na zdrowie dziecka?
  • Dlaczego warto zakupić domową drabinkę gimnastyczną?

We wpisie dowiesz się, jakie są powody obniżonej aktywności dzieci, dlaczego aktywny rodzic jest najlepszym przykładem dla dziecka, w jaki sposób ćwiczenia na drabince wpływają na zdrowie dziecka, oraz dlaczego warto zamontować drabinkę gimnastyczną w pokoju dziecka.

Dlaczego dzieci są mniej aktywne?

Zbyt mała ilość ruchu, jest ściśle związana z prowadzonym trybem życia. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. Siedzący tryb pracy i nauki, rozrywka związana ze spędzaniem czasu przed komputerem lub telewizorem, to przyczyny powstawania różnorakich schorzeń układu kostnego i mięśniowego. Innym powodem może być utrudniony dostęp do placów zabaw lub szkolnych boisk, które albo są zamykane, albo znajdują się zbyt daleko miejsca zamieszkania. Spędzanie czasu w mało aktywny sposób, ma negatywne skutki zarówno wpływające na kręgosłup dziecka jak i jego psychikę. Brak ruchu u dzieci, niesie za sobą także ryzyko zwiększenia masy ciała – problemy z nadwagą dotyczą coraz większej ilości dzieci.

Daj dziecku dobry przykład!

Aby wyrobić w dzieciach nawyk systematycznej aktywności fizycznej, nie wystarczy tylko mówienie o niej. Warto pokazać dziecku jak samodzielnie spędza się aktywnie czas i zachęcać dziecko do wspólnej aktywności. Jeżeli spędzamy słoneczne dni siedząc w domu – z pewnością nie nauczymy dziecka systematycznej aktywności. Wspólne granie w piłkę, jeżdżenie na rowerze czy długie spacery z całą rodziną, uczą naszą pociechę, że aktywność fizyczna może być wspaniale spędzonym wspólnie czasem. Aktywność fizyczna to doskonała okazja, aby zacieśniać więzi rodzinne i uczyć dziecko rozładowywania napięcia i stresu poprzez ruch.

Jak ćwiczenia na drabince gimnastycznej wpływają na zdrowie dziecka?

Korzyści płynących z ćwiczeń na drabinkach gimnastycznych, jest naprawdę wiele. To między innymi stałe kontrolowanie masy ciała dziecka, wzmocnienie kondycji i poprawa wydolności organizmu, niwelowanie wad postawy czy ogólne dotlenienie organizmu. Ponadto regularne ćwiczenie na drabinkach wpływa pozytywnie, na niemalże każdy układ w organizmie człowieka. Ruch nauczy dziecko wytrwałości, koncentracji, a także samodyscypliny. Trening na drabince gimnastycznej nie musi być intensywny i długi, aby przynosił widoczne efekty. Pamiętajmy, że zdrowe nawyki najłatwiej kształtuje się w dzieciństwie, a ich wyrobienie niesie za sobą zamiłowanie do ruchu w dorosłym życiu.

Dlaczego warto zakupić domową drabinkę gimnastyczną?

Łączenie zabawy z aktywnością fizyczną powinno być naturalne, ponieważ świetnie wpływa na psychikę dziecka. Aby dziecko mogło rozładować swoje pokłady energii, nie musisz codziennie wychodzić z nim na plac zabaw – postaraj się o plac zabaw w pokoju dziecka! To idealne wyjście, gdy chcesz sprawować opiekę nad dzieckiem podczas wykonywania codziennych obowiązków, lecz pragniesz żeby czas spędzony w domu był jak najbardziej aktywny. Domową drabinkę gimnastyczną można zamontować nawet w niewielkim pokoju dziecięcym, a odpowiednio wyposażona w materac ochronny i inne akcesoria, stanie się bezpiecznym i atrakcyjnym dla dziecka miejscem do spędzania czasu. Drabinki dostępne w naszej ofercie, pozwolą ci stworzyć wymarzoną przestrzeń do harców dla twojej pociechy.