Jak zadbać o zdrowie i sprawność przedszkolaka oraz ucznia? Możesz pomóc swojemu dziecku rozwijać sprawność fizyczną, wyposażając jego pokój w trapez gimnastyczny – potocznie nazywany huśtawką. Dla dziecka będzie to z pewnością nieocenione źródło radości, a ty będziesz mieć pewność, że będzie poprawnie rozwijało swoje zdolności ruchowe. Jakie są zalety korzystania z trapezu gimnastycznego? Zapraszam do dalszej części wpisu.

Spis treści:

  • Trapez gimnastyczny – dla kogo?
  • Trapez gimnastyczny – zalety

We wpisie dowiesz się, jaki wiek dziecka jest wskazany na zakup domowego trapezu gimnastycznego, przeczytasz też jakie są zalety regularnego używania trapezu.

 

Trapez gimnastyczny – dla kogo?

W okresie izolacji, kiedy dziecko zostaje odcięte od placów zabaw i kontaktu z rówieśnikami, zapewnienie mu własnej domowej huśtawki jest świetnym rozwiązaniem. Aby zapewnić dziecku dużo ruchu  i ciekawą zabawę w okresie izolacji, możesz sięgnąć po trapez. Trapez gimnastyczny służy do wspinania się, huśtania, podciągania czy też zwisania głową w dół. Dla dziecka będzie to rozwój fizyczny poprzez aktywną zabawę. Trapez gimnastyczny mogą używać już 1,5 roczne dzieci ale jedynie pod opieką dorosłych. Zalecany wiek dziecka to 3 lata. Sięgaj po produkty zgodne z wymogami norm europejskich i certyfikowane. Nie posiadają one ostrych kątów czy nierówności i są w pełni bezpieczne do użytku przez dzieci. Jest to doskonały prezent dla aktywnego dziecka.

 

Trapez gimnastyczny – zalety

Do niezaprzeczalnych zalet trapezu gimnastycznego należy rozwijanie układu równowagi, dzięki możliwości wykonywania różnego rodzaju przewrotów. Na huśtawce dziecko ćwiczy też podciąganie i bujanie, co pomaga rozwijać mięśnie proste brzucha. Mięśnie proste brzucha odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy ciała a co za tym idzie, do zapobiegania np. przepuklinom. Można dowolnie regulować wysokość huśtawki, dopasowując ją do aktualnego wzrostu dziecka. Oznacza to, że jest to produkt, który może być stosowany dla dzieci w różnym wieku i o różnej budowie.
Bardzo ważna funkcją huśtawki, jest nauka balansowania ciałem i utrzymywanie równowagi.
Dodatkowym atutem trapezu gimnastycznego w domu jest fakt, że możesz mieć swoje dziecko pod stałą opieką, a dziecko zabawę równą placowi zabaw – bez wychodzenia z domu. Jeśli masz do wykonania pracę w domu ale chcesz mieć oko na swoją pociechę, zakup trapezu będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem.
Zaletą trapezu jest również fakt, że nie zajmuje dużo miejsca w domu, jest lekki i łatwy w montażu. Idealnie wpasuje się w wystrój wnętrza pokoju dziecka, dzięki minimalistycznej i nieinwazyjnej formie. Trapez poprawia także koordynację ruchową i sprawność, może swobodnie służyć jakie domowe narzędzie do różnego rodzaju terapii.

Twój aktywny maluch z pewnością będzie zadowolony z zabawy, jaką zapewni mu trapez gimnastyczny!