Kto z nas nie marzył o stercie zabawek, kiedy był mały? Jednak kiedyś dużo więcej czasu spędzało się na dworze, poza domem. Dziś jeśli nie mamy własnego ogrodu, możemy zadbać o to, aby naszemu dziecku nie nudziło się w domu. Jak zrobić domowy plac zabaw? Zalety własnego placu zabaw oraz wybór akcesoriów do ogrodowego placu zabaw.

Spis treści:

  • Jak zrobić dziecku plac zabaw w domu?
  • Zalety własnego placu zabaw
  • Wybór akcesoriów do ogrodowego placu zabaw

W tym wpisie przeczytasz o inspiracjach dotyczących domowego placu zabaw, dowiesz się jakie są zalety posiadania własnego placu zabaw oraz poznasz nasz wybór akcesoriów do ogrodowego placu zabaw.

Jak zrobić dziecku plac zabaw w domu?

Jak dobrze wiemy, dzieci znudzone to dzieci złe. Jak temu zaradzić? Postaraj się, aby w wolnych chwilach Twoja pociecha miała dostęp do kreatywnych i ciekawych zabaw na wyciągnięcie ręki! Wystarczy, że zrobisz swojemu dziecku plac zabaw w domu. Jest to szczególnie polecane, gdy na dworze panuje mało sprzyjająca pogoda, bądź mieszkacie przy ruchliwych ulicach, a nie możecie wychodzić z dzieckiem na dwór tak często jak by tego chciało. Aby zrobić plac zabaw w domu, możesz skorzystać z gotowych opcji. Na rynku istnieją składane place zabawy wykonane z drewna. Są łatwe w montażu i nie zabierają wiele miejsca. Będzie to świetna frajda, ale również możliwość ćwiczenia sprawności ruchowej przez maluchy.

Zalety własnego placu zabaw

Jedną z najważniejszych zalet własnego domowego placu zabaw jest to, że możesz mieć oko na swoją pociechę nie wychodząc z domu. W momencie w którym musisz pracować lub oddawać się domowym porządkom, Twoje dziecko będzie zajęte pokonywaniem nowych przeszkód na swoim zręcznościowym placu. Jeśli Twoja pociecha nie lubi bawić się sama, zawsze może zaprosić kolegów do wspólnej zabawy w swoim pokoju. Zestawy własnych placów zabaw są dużo mniejsze niż oryginalne urządzenia, ale spokojnie pomieszczą więcej niż jedno dziecko. Drewniane elementy z których zbudowany jest domowy plac zabaw są bezpieczniejsze choćby przy wspinaczce. Możliwość konfigurowania powierzchni placu sprawi, że każdy dostanie taki plac, o jakim marzy.

Wybór akcesoriów do ogrodowego placu zabaw

Jeśli posiadasz w swoim ogródku nieco miejsca, warto je przeznaczyć na prywatny plac zabaw dla Twojej pociechy. W ofercie można znaleźć mnóstwo elementów, które możemy dobierać pod względem stylu czy wielkości. W zależności od tego, na czym lubi bawić się Twoje dziecko, masz do wyboru huśtawki, siatki wspinaczkowe, zjeżdżalnie oraz wiele innych wysokiej jakości produktów. Co ważne, każdy ten produkt posiada również certyfikat bezpieczeństwa. Najbardziej popularny metalowy plac zabaw z piaskownicą sprawdzi się podczas zabawy w każdym ogrodzie.