Wytrzymałość i siła to atuty, których nie możemy odebrać sportowcom aktywnie się wspinającym. Używanie ścianek wspinaczkowych, niezależnie czy to w warunkach domowych czy na hali, wpływa niezwykle na nasze ciało. Każdy, kto lubi czuć adrenalinę i chce poprawić swoją wytrzymałość powinien spróbować treningu wspinaczkowego. Co daje trening wspinaczkowy? Ścianka wspinaczkowa w domu- zalety. Trening wspinaczkowy – dla kogo?

Spis treści:

  • Trening wspinaczkowy – co daje?
  • Ścianka wspinaczkowa w domu – zalety
  • Trening wspinaczkowy – dla kogo?
  • Trening wspinaczkowy w domu – na każdą pogodę

W poniższym wpisie przeczytasz o zaletach trenowania wspinaczki, dowiesz się dlaczego warto mieć ściankę wspinaczkową u siebie w domu oraz dla kogo dedykowany jest trening wspinaczkowy.

Trening wspinaczkowy – co daje?

Jeżeli nie jesteś fanem dużych wysokości, zapewne nie miałeś okazji poćwiczyć na ściance wspinaczkowej. Warto jednak wiedzieć, co nam daje taki trening oraz które partie ciała angażuje najbardziej. Niezależnie od tego, czy chcesz być alpinistą czy po prostu marzysz o zgrabnej sylwetce – trening na ściance to strzał w dziesiątkę. Dzięki treningowi wspinaczkowym zadbasz o ogólną sprawność, wydolność, a także wyrobienie kompetencji ruchowych. Treningi jakie wchodzą w skład treningu wspinaczkowego to m.in. trening siłowy, trening kondycyjny, czy trening gibkości tzw. Stretching.

Ścianka wspinaczkowa w domu – zalety

Nie każde ćwiczenia muszą się odbywać na siłowni czy w hali sportowej. Jeśli nie lubisz chodzić na siłownię lub chcesz dopiero spróbować swoich sił we wspinaczce i jeszcze się wstydzisz – idealnym wyjściem jest ściana wspinaczkowa zamontowana w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz ćwiczyć kiedy tylko masz na to czas i ochotę. Ścianki wspinaczkowe do samodzielnego montażu nie są wymagające ani nie zajmują zbyt dużo miejsca. Możesz ponadto do woli konfigurować ułożenie kamieni na ściance. Jeżeli posiadasz dzieci, taka ścianka może się okazać świetnym miejscem zabaw – oczywiście tylko i wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.

Trening wspinaczkowy – dla kogo?

Jak już wspominaliśmy, trenowanie na ściance wspinaczkowej może okazać się niezłą frajdą dla najmłodszych. Ponadto oprócz zabawy dostarczamy dzieciom porcji dziennego zapotrzebowania na ruch. W końcu wspinaczka stanowi świetną zabawę i wartościową alternatywę dla biernego wypoczynku przed telewizorem albo komputerem. Trening wspinaczkowy nie ma ograniczeń wiekowych. Jedyną przeszkodą, która może uniemożliwić Ci wspinaczkę bądź bardzo ją ograniczyć są przebyte kontuzje lub urazy. Należy pamiętać również o tym, że aby poprawnie wykonywać trening wspinaczkowy, nie narażając się na kontuzje, warto skorzystać z instruktażu osoby doświadczonej. Niezależnie od tego, czy masz zamiar pokonywać rekordy we wspinaniu, czy szukasz tylko dobrej rozrywki dla siebie i dzieci – trening wspinaczkowy to wspaniała sprawa.

Trening wspinaczkowy w domu – na każdą pogodę

Trening wspinaczkowy w domu może okazać się doskonałą zabawą, szczególnie w dniach, kiedy pogoda nie pozwala na szalone zabawy poza nim. Trening wspinaczkowy w domu może więc dać tyle samo radości, co trening na zewnątrz, ponieważ przy zastosowaniu odpowiednich konstrukcji, dziecko może ćwiczyć koordynację psychoruchową bez przeszkód. Jeśli posiadasz odpowiednio dużą przestrzeń, trening wspinaczkowy w domu może być też doskonałą zabawą dla Ciebie i dla całej Twojej rodziny! Sprawdź naszą ofertę i zdecyduj.