scianka-wspinaczkowa-w-domu-zalety

Niewiele osób nadal zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zalet posiada ścianka wspinaczkowa w domu. Myślimy, że aby skorzystać z tej przyjemności, jaką jest wspinanie, należy udać się na specjalny plac zabaw lub do obiektu sportowego. Nic bardziej mylnego! Można umieścić specjalną ściankę wspinaczkową w domu. Najchętniej korzystają z niej dzieci, więc ich pokój będzie odpowiednim miejscem do umieszczenia w nim ścianki. Zalet posiadania ścianki wspinaczkowej w domu jest wiele, przede wszystkim zdrowotnych.


Spis treści:
Kamienie wspinaczkowe- informacje
Dla kogo ścianka wspinaczkowa?
Zalety posiadania własnej ścianki w domu

Poniższy wpis został stworzony po to, abyś mógł dowiedzieć się, jakie są najważniejsze zalety ścianek wspinaczkowych umiejscowionych w domu. Dowiesz się z niego, czym są używane do wspinaczki kamienie, dla kogo jest odpowiednia ścianka wspinaczkowa oraz jakie są zalety montażu ścianki wspinaczkowej we własnym domu.

Kamienie wspinaczkowe – informacje

Aby ścianka wspinaczkowa zdawała egzamin z użyteczności, potrzebne są takie elementy jak np. kamienie wspinaczkowe. Inną nazwą dla tego produktu są chwyty wspinaczkowe i możemy je kupić w zestawie. Posiadają one różne rozmiary oraz kształty tak, aby można było je dopasować do różnych grup wiekowych oraz preferencji użytkowników. Można je również ustawiać w dowolnym miejscu oraz zmieniać ich położenie, dzięki czemu zwiększymy lub zmniejszymy trudność pokonania ścianki wspinaczkowej. Wystarczy użyć wyobraźni, żeby za każdym razem wyznaczyć inną trasę wspinaczki, a różnorodność kolorów pozwoli nam stworzyć dokładnie taki efekt ściany, o jakim zawsze marzyliśmy.

Dla kogo ścianka wspinaczkowa?

To pytanie często pojawia się u osób, które chcą zacząć przygodę ze wspinaczką. Pytają również zatroskani rodzice, którzy nie wiedzą, czy ścianka wspinaczkowa o której mówią im dzieci, jest dla nich bezpieczna. Mamy dobre wieści! Ścianka do wspinaczki może być odpowiednio dopasowywana tak, żeby mogły z niej korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę ze wspinaczką, czy jesteś już wspinaczkowym mistrzem, możesz znaleźć asortyment, dzięki któremu zwiększysz swoje umiejętności w tej dziedzinie. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, przy dobrej asekuracji i odpowiedniemu dobraniu trudności, również osoby starsze mogą aktywnie spędzać czas na ściance wspinaczkowej.

Zalety posiadania własnej ścianki w domu

Szukając zalet posiadania własnej ścianki w domu, należy wymienić kilka najważniejszych. Jako pierwsze przedstawimy zalety zdrowotne. Aktywność fizyczna, jaką wykonujemy podczas wspinania, pomaga nam rzeźbić ciało i spalać zbędne kalorie, a także poprawić ogólną wydolność organizmu. Ponadto ścianka wspinaczkowa to swego rodzaju łamigłówka, w końcu musimy dobrze się zastanowić, zanim zrobimy kolejny ruch. Kolejną zaletą jest urozmaicenie czasu, szczególnie najmłodszym użytkownikom ścianki. Kupując ściankę do domu, możemy z niej skorzystać również w pochmurne i zimne dni, kiedy wyjście na plac zabaw czy na siłownie jest niemożliwe. Koszty utrzymania ścianki są niewielkie, zwłaszcza przeliczając na płatne wejścia do specjalnych sal wspinaczkowych.