Twoje dziecko jest niezwykle aktywne? Zależy ci na jego rozwoju fizycznym, ale także na zapewnieniu mu czynnej zabawy w domu? To znaczy, że powinieneś zainteresować się obręczami gimnastycznymi do pokoju swojej pociechy. Obręcze gimnastyczne montowane na linkach to zapewnienie doskonałej zabawy, a jednocześnie pomoc w rozładowaniu pokładów energii drzemiących w twojej latorośli. W stabilnych rozwoju fizycznym twojego dziecka na pewno nie powinno zabraknąć kółek gimnastycznych, które przynoszą wiele dodatkowych korzyści.

Spis treści:

  • Obręcze gimnastyczne – co to?
  • Jakie są korzyści z obręcz gimnastycznych?

Z wpisu dowiesz się co to są obręcze gimnastyczne, dla jakiego dziecka są przeznaczone i jakie płyną korzyści z ich regularnego używania.

 

Obręcze gimnastyczne – co to?

Obręcze gimnastyczne to uchwyty przymocowane do sznurków, które wzbogacą każdą drabinę czy zestaw sprawnościowy znajdujący się w pokoju dziecka. To drewniane lub wykonane z tworzywa uchwyty, które można zawiesić w dowolnym miejscu. W skład zestawu wchodzą uchwyty, sznurki i klamry do mocowania. Nie zajmują dużo miejsca, a stanowią idealny przyrząd na harce i fikołki. Można się na nich bujać, robić zwisy i przewroty – czyli to co dzieciaki lubią najbardziej! Pamiętaj, aby wybierając odpowiednie obręcze wybierać produkty o odpowiednich certyfikatach i spełniające wymagania norm europejskich. Będziesz mieć pewność że twoje dziecko korzysta z bezpiecznej zabawy. Obręcze i elementy mocowania nie powinny zawierać ostrych elementów i kształtów, a wszelkie otwory powinny być zaślepione. Obręcze są zalecane dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

Jakie są korzyści z obręcz gimnastycznych?

Ćwiczenia na obręczach wzmacniają mięśnie, uczą prawidłowego balansowania swoim ciałem i poprawiają koordynację ruchową. Co ważne, pomagają kształtować prawidłowy chwyt młotkowy u dziecka, wzmacnia plecy oraz mięśnie rąk. Pozwalają nauczyć się lepszej świadomości swojego ciała. Podciągnięcia angażują mięśnie brzucha oraz ramion, co w efekcie jest budowaniem siły funkcjonalnej. Siła funkcjonalna to taka siła, która będzie dziecku niezbędna w życiu codziennym i na zajęciach fizycznych w szkole. Ćwiczenia na obręczach gimnastycznych pomagają także w stabilizacji stawów. Dbanie o sprawność fizyczną od najmłodszych lat, niesie za sobą wzmocnioną odporność i rzadsze chorowanie naszej pociechy. Ćwiczenia w wieku dziecięcym pomagają także budować świadomość przestrzenną. Drabinki gimnastyczne z zamontowanymi kółkami gimnastycznymi w pokoju dziecka, to także idealna możliwość na aktywny odpoczynek w trakcie nauki. Niezaprzeczalną zaletą z posiadania obręcz gimnastycznych w domu, jest spędzanie aktywnego czasu z dzieckiem, w momencie gdy nie zawsze masz możliwość wybrać się z maluchem na plac zabaw. Jest to mądra inwestycja na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka. Drabinki wyposażone w obręcze gimnastyczne będą także stanowić doskonałą możliwość do przeprowadzania ćwiczeń rehabilitacyjnych z dzieckiem. 

Oprócz zalet czysto zdrowotnych obręcze gimnastyczne to świetne wyjście do różnych zabaw i spożytkowania energii której dzieciom nie brakuje!