Wybór materaca może być trudniejszy, niż się wydaje. Ważny jest jego rozmiar, twardość, czy materiał, z którego został wykonany. Są to elementy, na które trzeba zwrócić uwagę, jednak gdzie kupić materac gimnastyczny? Można powiedzieć, że wszędzie, ale czy każde źródło będzie odpowiednie, nad tym trzeba się zastanowić.

Spis treści:

  • Materac gimnastyczny – z czego?
  • Materac gimnastyczny – jaki?
  • Gdzie kupować materace gimnastyczne?

Z tego wpisu dowiesz się wielu rzeczy o materacach gimnastycznych. Jakie są dostępne w ofercie sklepów, gdzie kupić taki materac oraz z czego powinien być on zrobiony. Więcej informacji przeczytasz poniżej.

Materac gimnastyczny – z czego?

Wśród materacy gimnastycznych prym wiodą materace wykonane ze skóry syntetycznej. Są one wytrzymałe i świetnie sprawdzają się w codziennych warunkach domowych. Jedyną kwestią, o której trzeba pamiętać w przypadku takiego materaca, jest fakt, że ćwiczymy na nim bez butów, gdyż mogą one niszczyć jego powierzchnię. Tak samo ważne jest także wnętrze materaca gimnastycznego. Powinien on być wypełniony pianką poliuretanową wtórnie spienioną. Pianka musi być wysokiej jakości, by niezależnie od obciążeń materac zachował swoje właściwości. Materac gimnastyczny wypełniony pianką o dużej gęstości jest odporny na zbijanie czy odkształcanie.

Materac gimnastyczny – jaki?

Klasyczny materac gimnastyczny ma rozmiar 150 x 100 cm. Ten wymiar jest na tyle uniwersalny, że spokojnie wystarcza do rehabilitacji, czy wykonywania różnych ćwiczeń gimnastycznych lub treningowych. Jeśli potrzebna nam większa powierzchnia warto rozważyć zakup dwóch materacy, które można ze sobą połączyć. Fantastycznym rozwiązaniem są materace składane. Przydatne jest to rozwiązanie, szczególnie jeśli ma on nam służyć w domu. Składany materac gimnastyczny w chwili, gdy go nie używamy, łatwo będzie można schować do szafy lub pod łóżko. Ważna jest również twardość i grubość materaca. Jeśli szukasz materaca do domu, dla dzieci, do codziennych ćwiczeń gimnastycznych najlepszy będzie materac miękki. Jest on wygodny i bezpieczny, jeśli natomiast szukasz materaca do sportów, które potrzebują stabilnego podłoża tak jak sporty walki lepiej wybrać materac twardy. Twardość materaca gimnastycznego przekłada się na grubość. Materace o grubości 5 cm są zwykle średniej twardości lub dużej twardości. Miękkie materace mają zwykle od 5 cm do 10 cm. Warto zwrócić na to uwagę, by materac, jaki wybierzemy, nie zajmował tylko mało miejsca, ale również był w pełni bezpieczny i dopasowany do naszych potrzeb.

Gdzie kupować materace gimnastyczne?

Materace gimnastyczne powinno kupować się w sprawdzony sklepach sportowych, rehabilitacyjnych i specjalizujących się w akcesoriach gimnastycznych. Wybór odpowiedniego sklepu często świadczy o jakości produktu, jego oryginalności i ceny adekwatnej do produktu. Warto, więc wybierać oferty sprawdzone i nie kierować się tylko ceną.