Jaki materac gimnastyczny wybrać

Jeśli planujemy zakup materaca gimnastycznego, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. To bardzo ważne, gdyż każdy z czynników przekłada się na późniejszy komfort użytkowania materaca. Pod uwagę bierzemy materiał, z jakiego został wykonany materac, rodzaj wypełniacza, twardość, grubość oraz rozmiar materaca. 

Spis treści:

 

  • Z czego powinien być wykonany materac gimnastyczny?
  • Wypełnienie materaca gimnastycznego
  • Twardość i grubość gimnastycznych materacy
  • Rozmiar materaca do ćwiczeń

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio dopasować materac do swoich indywidualnych potrzeb, na jakie kryteria zwracać uwagę podczas zakupu. Odpowiednio dobrany materac do ćwiczeń akrobatycznych jest bardzo ważnym elementem do treningu. Nie wiesz, na jaki zdecydować się materac do akrobatyki? Podpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Z czego powinien być wykonany materac gimnastyczny?

 

Chcąc kupić tani materac gimnastyczny, dobrym wyborem jest materac wykonany ze skóry syntetycznej. Wysokiej jakości skóra syntetyczna bez trudu wytrzyma obciążenia treningowe. Jeśli poszukujemy materaca do drabinki, tego rodzaju materace są strzałem w dziesiątkę podczas codziennego treningu w domowych warunkach. 

Trzeba pamiętać, że podczas treningu na materacu ze skóry syntetycznej, nie nosimy obuwia, gdyż możemy uszkodzić materac. Materac ze skaju dostępny jest już za 200-300 złotych. 

Wypełnienie materaca gimnastycznego – jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych

 

Bardzo ważną rolę odgrywa także wypełnienie materaca gimnastycznego. Kupując odpowiedni materac do ćwiczeń akrobatycznych, musimy na nie zwrócić uwagę. Bardzo ważne jest to, aby materacy nie wypełniać zwykłą pianką tapicerską! Materac gimnastyczny powinien być wypełniony pianką poliuretanową wtórnie spienianą. 

Pianka do wypełnienia materaca musi być wysokiej jakości. Tylko wtedy zapewni użytkownikom utrzymanie swoich właściwości niezależnie od obciążeń treningowych, jakim będzie poddany materac. Pianka o dużej gęstości jest odporna na odkształcanie czy zbijanie.  Ponadto warto pielęgnować materac gimnastyczny w odpowiedni sposób, co dodatkowo wydłuży możliwość użytkowania.

Twardość i grubość gimnastycznych materacy – materac jaki polecacie?

 

Wiele osób zastanawia się, jaki materac gimnastyczny wybrać. Twardość materaca gimnastycznego dopasowujemy do ćwiczeń, jakie zamierzamy na nim wykonywać. Jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych sprawdzi się najlepiej? Do codziennych ćwiczeń gimnastycznych polecane są materace miękkie. Będą one również odpowiednie dla dzieci ze względu na wygodę i bezpieczeństwo treningu. W przypadku sportów walki bądź sportów, które wymagają stabilności podłoża, poleca się materace twarde. 

Podczas wyboru materaca, zwracamy również uwagę na grubość. Typowa grubość materacy gimnastycznych to 5 lub 10 cm. W przypadku miękkich materacy poleca się grubość 10 cm, z kolei materace o średniej lub dużej twardości mogą mieć grubość 5 cm. Właśnie takie materace do ćwiczeń gimnastycznych znajdziesz w naszej ofercie. Również wykonują ćwiczenia na kręgosłup przy drabinkach warto mieć odpowiednio dobrany materac, będzie to dodatkowym element, który można wykorzystać do efektywniejszego treningu.

Jaki materac polecacie – Rozmiar materaca do ćwiczeń

 

Standardowe materace do ćwiczeń mają rozmiar 150 x 100 cm. To wymiar, który jest wystarczający do wykonywania różnorodnych ćwiczeń sportowych czy rehabilitacyjnych. Jeśli uznamy, że potrzebujemy większej powierzchni treningowej, wystarczy połączyć ze sobą kilka materacy. 

Dobrym wyborem są materace składane, które pozwalają na zaoszczędzenie sporej przestrzeni. Jeśli wybieramy materac gimnastyczny do domu, będzie to strzał w dziesiątkę. W każdej chwili możemy materac złożyć i odpowiednio przechowywać w szafie, pod łóżkiem czy za drabinką. Teraz już wiesz, jaki materac gimnastyczny wybrać! W razie potrzeby służymy fachową poradą podczas wyboru idealnych materacy do ćwiczeń gimnastycznych. 

Materac gimnastyczny twardy

W przypadku gimnastyki, różnorodnych ćwiczeń, najbardziej polecany jest materac gimnastyczny twardy. Z pewnością pojawi się wiele pytań, dlaczego właśnie taki? Otóż chodzi tutaj o to, iż twardy materac nie ugina się, tak jak miękki, a tym samym pozwala człowiekowi trzymać odpowiednią postawę, bez wykręcania kręgosłupa. Jeśli nie wykonujemy żadnych przewrotów, stawiamy na bardziej stateczne ćwiczenia, takie jak stanie na rękach, medytowanie, a czasem także sporty walki, znacznie lepiej nadaje się do tego materac twardy. Sprawdź naszą ofertę na materace gimnastyczne!

Dowiedz się również, jak pielęgnować materac gimnastyczny. Ponadto warto poznać ćwiczenia na kręgosłup przy drabinkach.