jak-zrobic-scianke-wspinaczkowa-w-domu

Domowa ścianka wspinaczkowa to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim w domowym zaciszu możemy stworzyć wspaniałą przestrzeń do wspinaczki dla maluchów. Będą mogły przeżywać niesamowite przygody w swoim własnym kąciku. Coraz częściej zwracamy ogromną uwagę na to, jak urządzamy dziecięce pokoje. I nic w tym dziwnego. Pokój dla malucha powinien być estetyczny, funkcjonalny, dawać przestrzeń do nauki i zabawy. Ścianka wspinaczkowa dla dzieci jest doskonałym wyborem. Co istotne, wcale nie zajmuje wiele miejsca i można ją zamontować nawet w niewielkich przestrzeniach. Jak zrobić ściankę wspinaczkową w domu? Wyjaśniamy!

Spis treści:

 

  • Ścianka wspinaczkowa w domu – czy warto?
  • Jak zrobić ściankę wspinaczkową dla dzieci?

Z wpisu dowiesz się, jakie są zalety posiadania domowej ścianki wspinaczkowej, jak zrobić ściankę wspinaczkową dla dzieci oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru. 

Ścianka wspinaczkowa w domu – czy warto?

 

Zamontowanie wspinaczkowej ścianki dla dzieci niesie za sobą ogrom korzyści. Wystarczy wybrać odpowiedni model, rodzaj ścianki wspinaczkowej, aby zagwarantować swojemu dziecku nieograniczoną rozrywkę. Domowa ścianka wspinaczkowa to jednak nie tylko zabawa. Przede wszystkim wspinaczka pozwala w zdrowy sposób spożytkować dziecku nadmiar energii. Uczy również maluchy, jak panować nad własnym ciałem. Twoja pociecha może wspinać się w swoim własnym tempie. Nie nadwyręża mięśni czy stawów, jak ma to miejsce w przypadku sportów nastawionych na rywalizację. 

Dziecięca ścianka wspinaczkowa to naprawdę wyjątkowy element w pokoju dziecka. Nie da się ukryć, że maluchy mają mnóstwo energii. Siedzenie w jednym miejscu z pewnością nie jest dla nich. Jeśli zauważysz, że Twoja pociecha uwielbia się wspinać po drzewach, meblach, górach, zainwestuj właśnie w ściankę do wspinaczki. To stosunkowo niedrogi sposób na to, aby odmienić pokój dziecka i stworzyć mu przyjazne miejsce do zabawy oraz bezpiecznej wspinaczki. Jaka powinna być ścianka do wspinaczki? Na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Jak zrobić ściankę wspinaczkową dla dzieci?

 

Najważniejszym kryterium jest oczywiście bezpieczeństwo. To właśnie z tego powodu nie powinno się samodzielnie wykonywać ścianek do wspinaczki. Kupujemy je wyłącznie u sprawdzonych dostawców. Do wyboru są pojedyncze lub podwójne ścianki wspinaczkowe. Wybór tej odpowiedniej dopasowujemy do wieku i możliwości malucha. Jeśli zechcemy, możemy rozbudować dziecięcą wspinaczkową ściankę, dokupić kamienie wspinaczkowe, zmienić ich układ.

Nie decydujemy się na tanie ścianki wspinaczkowe niewiadomego pochodzenia. Jeśli chcemy mieć gwarancję, że produkt jest solidnie wykonany i bezpieczny, należy liczyć się z wyższym kosztem. Jest to jednak inwestycja w prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo dziecka, dlatego cena nie jest decydującym kryterium. Ścianki wspinaczkowe domowe są dostępne w wielu kolorach, dlatego bez wątpienia będą także dekoracyjnym elementem w pokoju każdego dziecka.