jak-zrobić-ściankę-wspinaczkową-dla-dzieci

Jak zrobić ściankę wspinaczkową dla dzieci?

 

Faktem jest, że dzieci w każdym wieku uwielbiają wspinaczkę. Maluchy rozpiera energia, chcą wspinać się na półki, regały, szafy. Na zewnątrz możliwe jest korzystanie z placu zabaw, gdzie do dyspozycji są różnego rodzaju liny czy drabinki. Problem pojawia się wtedy, gdy pogoda na zewnątrz nie dopisuje, a Twoja pociecha nadal chce się bawić. Co zrobić w takim przypadku? Postawić na ściankę wspinaczkową! Wcale nie trzeba udawać się do parków rozrywki. Wystarczy wybrać taką, która zmieści się w pokoju Twojego malucha. Jak zrobić ściankę wspinaczkową dla dzieci? Podpowiadamy!

Spis treści:

 

  • Dlaczego ścianka wspinaczkowa dla dzieci to dobry pomysł?
  • Jak zrobić ściankę wspinaczkową w pokoju dziecka?

Z wpisu dowiesz się, jakie zalety ma zamontowanie ścianki wspinaczkowej w pokoju dziecięcym oraz od czego zacząć, aby zrobić tego rodzaju ściankę. 

Dlaczego ścianka wspinaczkowa dla dzieci to dobry pomysł?

 

Dzieci uwielbiają się bawić. Wdrapują się na różne meble jeszcze zanim opanują umiejętność chodzenia! Chcąc zapewnić im wspinaczkę pod kontrolą, warto nabyć ściankę wspinaczkową. Zobaczysz, że w momencie, gdy Twoja pociecha zobaczy, czym jest ścianka wspinaczkowa dziecięca, nie będzie chciała z niej zrezygnować! Tego rodzaju akcesoria wcale nie potrzebują wiele miejsca. To dlatego można je zamontować nawet w niewielkich pokojach dziecięcych. 

Często wspinaczka jest niesłusznie postrzegana jako aktywność niebezpieczna dla dzieci. Jak pokazują statystyki, jest znacznie mniej urazowa niż jazda na rowerze czy rolkach! Wspinaczkowa ścianka to świetnie rozwijający sport. Czego uczy wspinaczka? Przede wszystkim poprawia koncentrację, uczy pokonywania własnych słabości, zwiększa gibkość i pomaga korygować wady postawy. Ścianka wspinaczkowa do pokoju może także służyć do rehabilitacji dzieci z autyzmem. Jeśli obawiasz się urazów, wystarczy dokupić materac i umieścić go pod wspinaczkową ścianką.

Jak zrobić ściankę wspinaczkową w pokoju dziecka?

 

Ścianki do wspinaczki najlepiej jest kupić w dedykowanym sklepie. Sprawdzając ofertę online, mamy największy wybór w rozsądnej cenie. Ścianka do wspinaczki występuje w wielu kolorach do wyboru, dlatego bez trudu można ją dopasować do aranżacji wnętrza. Dzięki temu pokój dziecięcy zyska wspaniałą, funkcjonalną ozdobę. W razie potrzeby można także dokupić kamienie wspinaczkowe w różnych rozmiarach.

Ważne jest jednak to, aby ścianka wspinaczkowa dla dzieci była dopasowana do malucha. Głównym kryterium jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa. Warto pamiętać o tym, że ścianka wspinaczkowa dziecięca nie może być za wysoka, musi być wykonana z materiałów wysokiej jakości, powinna pozwalać na rekonfigurację, czyli zmianę ułożenia uchwytów. Użyte uchwyty także powinny pochodzić od sprawdzonego dostawcy i mieć odpowiednią wielkość. To dlatego nie wybieramy ścianki wspinaczkowej, która kusi nas jedynie atrakcyjną ceną. Tania ścianka wspinaczkowa to często niska jakość, a nie o to nam chodzi. Kupując ją w sprawdzonym sklepie internetowym, masz gwarancję jakości.