jak-zrobic-plac-do-street-workout

Street workout cieszy się rosnącą popularnością. Wykorzystując ciężar własnego ciała, można wypracować pożądaną sylwetkę. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są to proste treningi, w rzeczywistości wcale nie jest to zwykłe skakanie po drabinkach. Street workout opiera się głównie na kalistenice. Ma ona swoje długoletnie tradycje i określone założenia. Ćwiczenia mają angażować wszystkie mięśnie. Jak zrobić plac do street workout i jak rozpocząć treningi?

Spis treści:

  • Na czym polega street workout?
  • Na jakie efekty ćwiczeń street workout można liczyć?

Z wpisu dowiesz się, jak stworzyć własny plac do steet workout, na czym polega ten rodzaj ćwiczeń oraz na jakie efekty można liczyć.

Na czym polega street workout?

Uliczny trening siłowy opiera się na wykorzystaniu masy własnego ciała. Chcąc stworzyć plac do street workout, warto sprawdzić nasz sklep. Bardzo ważna jest systematyka. Tylko wtedy możliwe będzie rozwinięcie wytrzymałości i zdefiniowanie muskulatury. Street workout poprawia gibkość, równowagę, koordynację. Trening opiera się przede wszystkim na pracy mięśni.

Tego rodzaju treningi to m.in. pompki, podciąganie na drążku, przysiady. Podstawowe ćwiczenia zna praktycznie każdy z nas. Ważne są także pewne założenia, bowiem street workout skupia się na osiągnięciu technicznej perfekcji. Każda kolejna modyfikacja ma doprowadzić do przekraczania własnych ograniczeń. Trening jest podobny do kalisteniki.

Samo słowo “kalistenika” oznacza w języku greckim “piękno i siła”. Podobno to właśnie tak trenowali Spartanie i średniowieczni giermkowie, którzy przygotowywali się do rycerskiej służby. Na bazie kalisteniki nastąpił rozwój gimnastyki sportowej.

Na jakie efekty ćwiczeń street workout można liczyć?

Trening uliczny to kalistenika, która dodatkowo wykorzystuje miejską infrastrukturę. Określenie “street workout” powstało w 2009 roku. Oczywiście w ten sposób trenowano już dużo wcześniej. Co więcej, obecnie organizowane są nawet mistrzostwa świata street workout. W Polsce powstają rozmaite place, które doskonale nadają się do tego rodzaju treningu. Bardzo ważne jest jednak to, aby były one wyposażone w odpowiednie, bezpieczne sprzęty. Dzięki nim aktywność fizyczna jest bardziej promowana.

Wcale nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby stworzyć odpowiednie miejsce do treningów. Nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń – przydadzą się urządzenia urozmaicające uliczny trening siłowy oraz kalistenikę – rozmaite drabinki, drążki. Liczy się systematyczność i wytrwałość w dążeniu do celu. Efekty są naprawdę imponujące.