jak-zbudowac-scianke-wspinaczkowa-dla-dzieci

Jak zbudować ściankę wspinaczkową dla dzieci? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy chcą stworzyć swojemu maluchowi wymarzony pokój do zabaw. Wspinaczka niesie za sobą mnóstwo korzyści dla pociech. Przede wszystkim wspomaga ogólny prawidłowy rozwój. Wspinanie się na ściance wspinaczkowej może stać się wymarzonym hobby dla dziecka. Ważne jest, aby malucha do niczego nie zmuszać, a jedynie zachęcać. Do wyboru jest całe mnóstwo różnego rodzaju ścianek, dlatego można je umieścić nawet w pokojach dziecięcych o niewielkim metrażu.

Spis treści:

  • Ścianka wspinaczkowa dla dzieci – co to takiego?
  • Jak zbudować ściankę wspinaczkową dla dzieci?

Z wpisu dowiesz się, czym są ścianki wspinaczkowe dla dzieci, jak zbudować własną ściankę wspinaczkową do domu oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru ścianki. 

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci – co to takiego?

 

Domowa ścianka wspinaczkowa to świetne rozwiązanie dla dzieci w każdym wieku. Nic w tym dziwnego, że rośnie liczba rodziców, którzy decydują się na zamontowanie wspinaczkowej ścianki w dziecięcym pokoju. Wspinaczka rzeźbi i wzmacnia mięśnie ramion oraz pleców. Maluch, podczas ćwiczeń na ściance, wzmacnia dodatkowo uda, łydki, mięśnie brzucha i klatki piersiowej. Ścianka wspinaczkowa dla dzieci poprawia ogólną kondycję fizyczną. Co więcej, wpływa na zrównoważony rozwój dziecka. 

Nie trzeba udawać się do specjalnych miejsc, aby skorzystać ze wspinaczki. Domowe ścianki wspinaczkowe są strzałem w dziesiątkę. Do czego służą ścianki wspinaczkowe w domu? Mówiąc najprościej, do wspinaczki po stromej powierzchni. Trening ten wymaga użycia zarówno rąk, jak i nóg do przemieszczania się. To domowy odpowiednich wspinaczki po górach czy skałach. Ścianki wspinaczkowe dla dzieci pozwalają na czerpanie korzyści z tego sportu w domowym zaciszu. Możemy obserwować swoje dziecko podczas zabawy, asekurować je i wzajemnie budować zaufanie. To dlatego dziecięce ścianki wspinaczkowe są tak chętnie wybierane. 

Jak zbudować ściankę wspinaczkową dla dzieci?

 

Skoro znamy już szereg zalet, jakie posiadają ścianki wspinaczkowe do pokoju dziecięcego, pozostaje jeszcze pytanie – jak zrobić ściankę wspinaczkową do domu? Przede wszystkim nie decydujmy się na tanie półśrodki. Chodzi przecież o bezpieczeństwo malucha. Ścianka wspinaczkowa dla dzieci musi być odpowiednio zaprojektowana. Wybierz gotowe rozwiązanie od cenionego producenta. Masz wtedy pewność, że ścianka wspinaczkowa została wykonana zgodnie z najważniejszymi standardami. Każdy detal został dopracowany, a tylko to przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo dziecka. Nie ryzykuj, jeśli nie masz doświadczenia w wykonywaniu ścianek wspinaczkowych. 

Dzięki ściance wspinaczkowej Twoje dziecko poprawi koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację, rozwinie planowanie przestrzenne. Wspinaczka to także wiele spalonych kalorii. Ścianka wspinaczkowa dla dzieci pozwala maluchowi skupić się na osiągnięciu celu. Sama wspinaczka zwiększa pewność siebie i odwagę.