Najbardziej popularny sprzęt sportowy, jaki można mieć w domu to właśnie drabinki gimnastyczne. Różnią się one materiałem, z jakiego są wykonane, ale każda równie dobrze sprawdza się do ćwiczeń i pomaga nam utrzymać sprawność fizyczną na odpowiednim poziomie. Ponadto drabinki gimnastyczne świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych jako motywacja do codziennych ćwiczeń, a nawet forma zabawy, jaką mogą być ćwiczenia dla dzieci. Drabinki gimnastyczne, drewniane czy metalowe? Każda z nich ma swoje cechy charakterystyczne.

Spis treści:

  • Drabinki drewnie
  • Drabinki metalowe
  • Którą drabinkę wybrać?

Jakie są cechy charakterystyczne drabinek drewnianych, a jakie metalowych? Z poniższego wpisu pokrótce dowiesz się o zaletach obu drabinek oraz poznasz odpowiedź na pytanie, którą z nich wybrać.

Drabinki drewniane

Drewniane drabinki gimnastyczne mają wiele zalet i są polecane przede wszystkim dzieciom. Doskonale pamiętamy drewniane drabinki ze szkolnych sal gimnastycznych, ale teraz można mieć taką drabinkę również w domu. Drewniana drabinka jest ekologiczna, a jej nierówna powierzchnia to ciekawe wrażenie dotykowe. Szczebelki, dzięki strukturze nie są śliskie, przez co uznawane są za bardzo bezpieczne. Drabinkę drewnianą można zamontować jedynie przy bocznej ścianie.

Drabinki metalowe

Drabinki metalowe są o wiele bardziej wytrzymałe od drabinek drewnianych. Taka drabinka będzie służyć wiele lat, bo jej dużą zaletą jest fakt, że mogą ćwiczyć na niej zarówno dorośli, jak i dzieci. Drabinkę metalową można uzupełnić o akcesoria gimnastyczne. Jej montaż jest prosty. Można zainstalować taką drabinkę przy ścianie lub zdecydować się na rozporowy system. Metalowe drabinki występują w różnych kolorach, gdyż są malowane specjalną farbą. Są nie tylko przyrządem do ćwiczeń, ale także elementem ozdobnym w pokoju. Ich wybór jest bardzo szeroki, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Którą drabinkę wybrać?

Zarówno drabinki drewniane, jak i metalowe mają wiele zalet. Przede wszystkim są tworzone z myślą o podtrzymywaniu kondycji i sprawności fizycznej. Istnieje wiele poradników ćwiczeniowych, a drabinka to nieograniczone możliwości. Szczególnie gdy zdecydujemy się na drabinkę modułową lub z akcesoriami gimnastycznymi. Drabinki świetnie sprawdzają się w warunkach domowych. Od najmłodszych lat, dzięki nim możemy pokazywać dzieciom, jak ważna jest sprawność fizyczna. Urządzenia te różnią się głównie materiałem, sposobem montażu i możliwością dodania do nich akcesoriów oraz wyglądem. Każda z nich będzie dobrym wyborem, bo są one najlepszym „meblem” sportowym, jaki możemy mieć w domu. Wybór drabinki gimnastycznej to kwestia indywidualna, zarówno ta metalowa, jak i drewniana ma swoje plusy i minusy, każda z nich może wpisać się w Twoje wnętrze. Wybierz i ciesz się codzienną możliwością ćwiczeń samemu lub z dzieckiem.